Szavazás

Tetszik a weboldalunk?

Igen (28)
4%

Nem (692)
95%

Lenne még hova fejlődni (7)
1%

Összes szavazat: 727

Üdvözöllek a blogomon

Kedves Olvasó!

Mint a cím is mutatja, itt igazából arról lesz szó, hogy miért is jött létre ez a blog, mi a célom vele.

Akkor bele is kezdenék. Úgy gondolom (bár ez elcsépelt gondolat, de az igazságtartalmából semmit sem von le), az olvasás művészete, hogy képesek vagyunk rá, egy ajándék, amit véleményem szerint a mai ember nem igazán tud értékelni. A rengeteg információ között elveszünk, és nem is tudunk értékelni egy-egy jó könyvet. Félreértés ne essék, nem vagyok én a technika, internet ellensége, sőt rengeteg mindenben megkönnyíti az emberek életét, de tudni kell tőle elszakadni, és ez nagyon fontos lenne.

Ennek a blognak nincs világmegváltó célja, igazából egy kis érdekességnek szánom az olvasóknak. Tudom, hogy rengeteg hasonló blog létezik, ahol az emberek megosztják az olvasmányélményeiket, de úgy vagyok vele, hogy én miért ne próbálhatnám meg.

Meglátjuk, hogy mi sül ki belőle!

Jó olvasást mindenkinek!

Blog

ELKÖLTÖZTÜNK!!!

2019.11.05 21:38
Kedves Olvasók! Nehéz döntést hoztam meg. Könyvesblogom új helyre költözik. A régi bejegyzések átköltöztetése folyamatosan zajlik és új bejegyzések is jelennek meg folyamatosan. Még huzamosabb ideig itt is elérhetőek a bejegyzések.   A blog új címje: hoppakonyvesblogja.blog.hu
Teljes cikk

Fredrik Backman: Amit a fiamnak tudnia kell a világról

2019.10.01 13:50
Fredrik Backman az a kortárs szerző, aki egy rövid történet segítségével a szívünket ki tudja facsarni, de arra is képes, hogy komoly dolgokat viccesen tárjon elénk. Mi férfiak szeretünk úgy gondolkodni a férfiasságunkról és az apai szerepünkről, hogy mi vagyunk a világ közepe. Lássuk be sokszor...
Teljes cikk

Sebastian Ehrl, Jutta Langheineken: Biokertészek nagykönyve. Hogyan jussunk el a nulláról az önellátásig

2019.09.21 11:03
Lassan három éve probálkozok azzal, hogy saját kertem legyen. Inkább kevesebb, mint több sikerrel. Általában a gaz vagy a környékbeli erdő állatai győzedelmeskednek nálam, de ennek ellenére mindig élmény, amikor kijutok a saját kertembe és dolgozgatok benne. Higgyék el nekem a kertészkedésénél...
Teljes cikk

Bíró Szabolcs: Anjouk VI. rész. Királyok éneke

2019.08.31 15:09
Az idő az a harcos, akit sohasem lehet legyőzni, előbb-utóbb mindannyiunkon felülkerekedik. Bíró Szabolcs Anjouk sorozata immár a hatodik részéhez érkezett el és hol vannak már a Non nobis domine kedvelt és nagyszerű hősei? Emlékek a következő generációk fejében, semmi több. Számomra ezért is...
Teljes cikk

Toine Heijmans: A tengeren

2019.08.27 15:12
Mindenkinek az életében elérkezik az a pont, amikor úgy érzi, hogy elég volt, most meg kell állnom, valami újra van szükségem. Főhősünk is így jár, aki úgy dönt, hogy három hónap szabadságot vesz ki és a hobbyjának szenteli az idejét, hajózni fog. Kikapcsolódik, rendezi a gondolatait, az utolsó...
Teljes cikk

Tar Sándor: A mi utcánk

2019.08.13 21:35
Pár éve robbant be a magyar köztudatba A mi kis falunk tv-sorozat, ami nagyon népszerű lett az emberek körében. Betekintést enged egy kis magyarországi település életébe, kendőzetlenül megmutatja a "magyar valóságot". A most bemutatásra kerülő könyvnek még a címe is hasonlít a sorozathoz; A mi...
Teljes cikk

Bryan Cartledge: Trianon egy angol szemével

2019.07.25 14:20
Ha a magyar történelemben egy olyan eseményt kell keresni, ami komoly mélységű és még mindig komoly vitákat gerjeszt, akkor ez a trianoni békeszerződés. Nagy kihívás úgy írni, beszélni erről az eseményről, hogy az ember félretegye a saját érzelmeit. Rengeteg nagyszerű írás és történész foglalkozott...
Teljes cikk

Patrick Ness, Siobhan Dowd: Szólít a szörny

2019.06.22 12:03
Siobhan Dowd sajnálatos módon nagyon fiatalon elhunyt zseniális ifjúsági szerző volt. 2007-ben 47 évesen hunyt el rákban. Ekkor még csak az ötlete, vázlata volt meg az új könyvének a Szólít a szörny-nek. Patrick Ness lesz az, aki befejezi és megírja ezt a remek ifjúsági könyvet (Beleszőve Siobhan...
Teljes cikk

Matt Haig: Miért érdemes életben maradni?

2019.06.17 17:59
Matt Haig egy ik könyvvével foglalkoztam a blogon, ami egy vidán történet volt rólunk emberekről (Én és az emberek). Nem is gondoltam volna, hogy valaki, aki ilyen humoros regényt tud írni, az közben komoly depresszióval is küzdött. Sok kutató figyelmeztet, hogy a modern korunk csendes gyilkosa a...
Teljes cikk

Anne Frank naplója. 1942. június 12 - 1944. augusztus 1.

2019.05.21 20:55
Sok iskolában kötelező olvasmány Anne Frank naplója, természetesen nem véletlenül. Magát a naplókat, az önéletírásokat másképpen olvassa az ember. Tudjuk, hogy ezek nem csak történetek, hanem valakinek az élete, a jelleme, a világa rajzolódik ki előttünk. Anne Frank naplója nem egy vidám történet,...
Teljes cikk
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>


Elérhetőség

Hoppá könyvesblogja